“Укравтодор” відмовився від апеляції і добровільно виплатив одному з фаворитів 350 мільйонів

Державне агентство автомобільних доріг (“Укравтодор”) 30 грудня виплатив представництву компанії “Онур таахут” 347,51 млн грн у якості добровільного виконання рішення суду першої інстанції.

Про це свідчать дані державного порталу Spending.gov.ua про казначейські проплати, повідомляють Наші гроші.

Таким чином, Держагенство вирішило не подавати апеляцію та добровільно виконало рішення Госпсуду міста Києва від 23 вересня.

Судовий спір стосувався ремонту кількох ділянок траси М-05 Київ – Одеса. “Укравтодор” у січні 2020 року замовив його компанії Onur за результатом тендеру, що проводився поза системою “Прозорро”, оскільки цей ремонт фінансувався за рахунок кредитних коштів Європейського інвестиційного банку та Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Onur тоді виграв торги з ціною 65 млн євро, однак через півроку ЄБРР повідомив Міністерству фінансів про призупинення фінансування контракту до завершення розслідування щодо порушень умов проведеного тендеру. Йшлось про фальсифікацію торгів.

Зокрема, чиновники ЄБРР і Європейського інвестиційного банку дізнались, що компанія “Онур” внесла зміни у свою тендерну пропозицію після її подання, замінивши в ній одну сторінку – там де була прописана ціна. Після цього пропозиція “Онуру” стала не другою, а першою на тендері, обігнавши найближчого конкурента “Автомагістраль-Південь” всього на 0,2%.

Відтак листами ЄБРР від 30 жовтня 2020 року та ЄІБ від 5 лютого 2021 року Європейський інвестиційний банк скасували фінансування цього контракту. На той момент Onur виконав частину робіт на суму 11 млн євро та подав до суду щодо стягнення цих коштів з “Укравтодору”.

Умовами контракту передбачено вирішення спорів у міжнародному комерційному арбітражному суді (пункт 20.6. Умов FIDIC). Однак “Укравтодор” не заперечував щодо розгляду справи Господарським судом міста Києва.

Суддя Удалова менш ніж за три місяці розглянула цей позов та констатувала, що відсутність у боржника необхідних коштів або взяття ним зобовязань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень не звільняє його від обовязку виконати господарські зобов`язання.

“Укравтодор” не став заперечувати проти такого рішення і не подав апеляційну скаргу, а 30 грудня добровільно заплатив “Онуру” суму еквівалентну 11 мільйона євро за рахунок коштів держбюджету. Зазначимо, що група Onur є одним з фаворитів “Укравтодору”: ТОВ “Онур констркуціон інтернешнл” минулого року отримало дорожних підрядів на 11 млрд грн (3 місце серед усіх підрядників), а представництво Onur – на 5,05 млрд грн (7 місце).

Читайте також: “Укравтодор” витратив на обслуговування боргів рекордні 15 мільярдів за рік

Нагадаємо, ЄБРР підозрювали у причетності до фальсифікації тендеру низку представників “Укравтодору” та вимагали відсторонити їх від проектів, пов’язаних з європейськими кредитами. Однак після призначення тодішнього голови “Укравтодору” Олександра Кубракова міністром інфраструктури відсторонені чиновники отримали підвищення.

Зокрема, директор “Укрдорінвесту” Олена Криворучко стала головою Державного агентства інфраструктурних проєктів України (“Укрінфрапроект”). Начальниця відділу міжнародного співробітництва “Укравтодору” Анна Юрченко стала заступницею міністра інфраструктури саме по європейській інтеграції. У свою чергу ЄБРР продовжив фінансувати інші проекти “Укравтодору”. Жодних кримінальних звинувачень за результатами фальсифікованого тендеру нікому не висунуто.

Джерело: Наші гроші

Поділитися:

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn
Поділитися на print
Print

Соціальні мережі

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Рубрики

Також читайте