Оновлення дороги М-30 Стрий – Ізварине дало поштовх туристичній галузі та розвитку

Після проведення капітального ремонту дороги М-30 Стрий – Ізварине від Вербилівців до межі із Тернопільщиною значно привабливішими стали придорожні села Пуків, Чесники та Лопушня.

Минулого року на цій ділянці дороги оновлено 14,4 км асфальтобетону, чотири мости та шляхопровід, влаштовано тротуари та пішохідні доріжки в населених пунктах, заїзні кишені для громадського транспорту та автозупинки, розширено і впорядковано узбіччя. Тож подорожі тепер стали комфортнішими і безпечнішими.

Оновлення дорожньої інфраструктури дало поштовх розвитку туристичної галузі. Адже в цій частині Рогатинщини є чимало привабливого. Насамперед – пам’ятка архітектури національного значення – м. Село розкинулося піж пагорбами, вид із висоти просто вражаючий. Є в селі і давній цвинтар серед віковічних дерев, де за похованнями позаминулого й початку минулого століть можна вивчати історію.

На межі із Тернопільщиною розкинулося давнє село Лопушня. У місцевій річці Липиця наприкінці XIX століття виловили кам’яного ідола Світовида. В Лопушні є меморіал загиблим турецьким воїнам у Першій світовій війні. Тут, як і в сусідніх Чесниках, проживає значна громада нащадків виселених із Лемківщини та Надсяння українців, які принесли сюди свою культуру та звичаї.

Село Пуків знають через відомий ботанічний заказник – Чортову Гору заввишки 350 м, де є чимало рідкісних рослин. Чортова Гора вважається однією із найзагадковіших та найяскравіших природних пам’яток регіону. Існує древня легенда про те, що тут неподалік є таємне поховання члена ордену лицарів Троянди і Хреста, який прийшов на галицькі землі наприкінці XVII століття, збирав тутешні унікальні лікувальні трави та піклувався здоров’ям місцевих жителів.

Покращення дорожньої інфраструктури сприяє й розвитку місцевого бізнесу. Насамперед це відомі сироварні та олійниці в Чесниках, а за тим – організація гастрономічних турів до села. Тут вдало поєднують туристичні маршрути до пам’яток архітектури та природних заповідників, пропонують лікувальні настоянки та біологічні добавки, розмаїття галицької та лемківської кухні.

Приємно, що малопопулярний колись маршрут завдяки оновленій дорозі М-30 Стрий – Ізварине став доступнішим для пасажирських і транспортних перевезень.  Це скорочує час добирання до сусідніх районів Тернопільщини, сприяє кращому розвитку сільського господарства, що є пріоритетним на Рогатинщині.

Поділитися:

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn
Поділитися на print
Print

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Соціальні мережі

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Рубрики

Також читайте

Renault показала новий тизер кросовера Austral (Фото)

Французький автовиробник Renault завершив тизерну кампанію, присвячену новому кросоверу Austral. Напередодні прем’єри, яка відбудеться 8 березня, компанія знову показала екстер’єр новинки. Судячи з останніх зображень,